Tisk

ANARCHUZ je metalový kmen

Litoměřický ANARCHUZ byl od roku 1990 u toho, když se na české scéně děly úžasné věci. Patřil ke kapelám, které tehdy přišly s moderní agresivní formou metalu, byl výrazný, silný, na scéně nepřehlédnutelný. V roce 2001, stále ještě ve skvělé formě, však odehrál.... více zde.


Recenze: ROCK AND POP 11/2011 (Přestaň mě srát)

Po dlouhých letech mlčení ožila jedna z výraznějších kapel domácí tvrdě rockové scény první půle 90. let, litoměřický Anarchuz. Novinka Přestaň mě srát nezapře masivní thrashcorove kořeny, v říznějších polohách kapela nekompromisně pálí ostrými, nepáře se se slovníkem... více zde.


Recenze: ABYSS ZINE (Přestaň mě srát)

Litoměřický ANARCHUZ nečekaně zpět na scéně. Kdysi dávno začínal jako ANARCHUS, brzy však ono koncové S nahradil písmenem Z a již s tímto nepatrně upraveným názvem vydal dvě solidní desky, jež tuzemsky akceptovaly panterovský mix thrash metalu a hardcoru. Přestože debut tehdy vyšel... více zde.


Recenze: FOBIA ZINE (Přestaň mě srát)

Litoměřická smečka Anarchuz již v devadesátých letech minulého století vydala dvě alba. Do dnešních dnů v ní proběhlo několik personálních obměn a v druhé dekádě své tvůrčí činnosti vyvíjela koncertní aktivitu jen sporadicky. Hlavními tahouny kapely jsou Jiří Lánský (bicí) a Tomáš Borovec (zpěv)a někteří členové... více zde.


Rozhovor: SPARK 11/2011: ANARCHUZ - NÁVRAT METALOVÉHO MONSTRA

ANARCHUZ vydali nové album po dlouhých čtrnácti letech, „Inner Conflict“ vyšlo již v roce 1997. Co se dělo v mezidobí? My jsme se po vydání alba INNER CONFLICT objevili ještě na několika kompilacích, mimo jiné jsme byli pozváni na tribute album „10 YEARS AFTER…A TRIBUTE TO CLIFF BURTON“, kde jsme se... více zde.


Recenze: Rockmag 2011 (Přestaň mě srát)

Říká vám něco název Anarchuz? Možná ano. Tato kapela byla založena už roku 1992, ale po deseti letech trvání souboru ohlásila kapela konce. Nic ale netrvá věčně, a tak se Anarchuz vrací. První deska této nové éry Anarchuzu má název Přestaň mě... více zde.


Recenze: SPARK 8/2011 (Přestaň mě srát)

Letos tomu je 20 let, co tuzemská podia začali brázdit ostří ANARCHUZ. A je tomu také 10 let, co se kapela odmlčela. Takové dvojí výročí. Je tu rok 2011 a rebelové s nezlomeným Jiřím Lánským a Tomášem Borovcem v čele a mladým... více zde.


Recenze: Spark (Unusable Instincts)

Tak vida, hudební proudy křižují svět a nevyhly se ani české zemičce, což je samozřejmé, a tak tu máme tu svou odpověď na Panteru: říká si Anarchuz a není stupidní (dobrá zpráva). Úvodní skladba "Fear In The Mirror" je panterovská možná až příliš... více zde.


Recenze: Bang! (Unusable Instincts)

Kouzlo protikladů, kouzlo černé a bílé, kouzlo radosti a zklamání, kouzlo napětí a uvolnění. Takové je debutové album litoměřické naděje Anarchuz. Ono výše uvedené kouzlo na vás poprvé dýchne z vynikajícího obalu (jeden z nejlepších, jaký se do českých prodejen v loňském roce dostal, autorem je Filip Skalák), na kterém je výjev malého chlapce s pistolí za zády a malé dívky, jak tázavě na hocha hledí. Z klipu BLINDSPOT je zřejmé, že... více zde.


Recenze: Spark (Inner Conflict)

Česká kapela ANARCHUZ určitě ví, co znamená, když je někdo v nesprávný čas na nesprávném místě. Když jim před třemi lety vyšel debut "UNUSABLE INSTINCTS", byl hardcoreový boom ještě v plenkách a málokdo přísahal na někoho jiného, než na PANTERU. Teď ... více zde.


Recenze: Rock Report (Inner Conflict)

To je plamen. ANARCHUZ! Needless Question! Biomechanický červ v Kadeřábkově nástroji a drtivé bubny pronikají do mé hlavy. Inner Conflict je album, které prorazí až ke smrti, které může rozrazit podlahu. Tvrdá produkce, Lánského bicí jako... více zde.


Recenze: Metal Hammer CS (Inner Conflict)

Inner Conflict je spojením tvrdé, explozivní hudby a moderního trash stylu ala Machine Head. Anarchuz dobře hrají, všechno je jak má být. Album produkoval Dodo Doležal, odvedl dobrou práci a vyprodukoval velice slušný zvuk. Zpěv... více zde.

Momentálně neni plánovaný žádný koncert

05 52 18 29